Jakie to uczucie gdy zawodzi człowiek?

Nerwowo odpalił papierosa. Ciało leżało obok, zapach krwi otaczał go ze wszystkich stron. Gdzieś za oknem ktoś krzyknął, a może to był on. Obserwował w spokoju jak krew brata wsiąka w dywan, wiedział od miesięcy, że to się tak skończy. Od momentu gdy przestali sobie ufać, tu w tym zakurzonym pokoju doszło do wymiany słów, które zakończyły jakiekolwiek kłótnie, przerwano więzy rodzinne. Wyszedł na deszcz. Z portfela wyjął zdjęcie.

PSTRYK

Dwójka uśmiechniętych dzieci na tle boiska, szerokie koszule po kuzynach, wytarta piłka w dłoniach, strupy na łokciach.

Para młodych chłopców biega po osiedlu, kłócą się co chwile, śmiejąc się z mijanych przechodniów. Jeden upada na ziemię. Z kolana tryska krew, płacz unosi się nad blokowiskiem. Brat niesie go na plecach, krzyk matki, wściekłość ojca. Przyjaźń powstała na wieki.

Zdjęcie leży na ziemi, kapie na nie deszcz, wokół zamoknięty plac zabaw. Siada na ławce, wyciąga rewolwer, dwie kule wystrzelone , trzy czeka na cel. Jeden nabój ląduje na ziemi. Z portfela wylatuje kolejne zdjęcie.

PSTRYK

Młodzi ludzie siedzą na ławce, wokół przyjaciele, piwo w ręce, uśmiechy,  nadzieja w oczach i twarda wiara we własną przyszłość.

Za szkołą próbują po raz pierwszy narkotyków, tego samego dnia, w tym samym momencie zaciągają się, spędzają razem cały wieczór śmiejąc się do rozpuku. Obydwoje wpadają na ten sam pomysł. Dyskutują resztę nocy na ten temat, po cichu, by rodzice nie wpadli do pokoju. Dzięki temu się wybiją i przez to upadną. Im wyżej wejdziesz  tym boleśniejszy upadek.

Odpala kolejnego papierosa, zaciąga się mocno rozglądając się po boisku szkolnym, krąży już jakiś czas po tym osiedlu. Wyciąga po raz kolejny broń, nie myśląc przystawia sobie do głowy. Waha się, otwiera bębenek rewolweru. Kolejna kula niewystrzelona ląduje na ziemi. Bez celu, ktoś dzięki temu nie musi opłakiwać śmierci syna.  Ktoś gdzieś właśnie ginie od podobnej kuli, w jakimś miejscu nienawiść czy chciwość doprowadza do jednego faktu: zabij. Fotografia ląduje na ziemi.

PSTRYK

Para młodych mężczyzn w ekskluzywnym lokalu, wokół pełno pięknych kobiet, drogie garnitury, pewne powściągliwe uśmiechy. Pieniądze, szacunek i lojalność braterska.

Zarabiali szybko i sprawnie, każdy wybrał studia które pomogły w pracy. W ciągu kilku lat dzięki pewności siebie, wiedzy i bezwzględności dorobili się, bawili się pracowali do utraty tchu, żadnych wyrzutów sumienia, żadnych zahamowań, zawsze do przodu, lepiej spłonąć szybko. Wtedy być może zaczęło się coś psuć, ilość narkotyków, rosła z kolejnymi miesiącami, wokół robiło się chłodniej, mniej przyjaciół, więcej współpracowników i wrogów.  Zaczęli się kłócić, o małe rzeczy, o kobiety, o pieniądze i co najważniejsze o granice rozpoczętej pracy.  Nie doszło do konsensusu, rosło niezrozumienie, niechęć, irytacja. Kula niezgody rozbiła ich znajomość.

Siedzi na ławce zastanawiając się nad wybaczeniem i pokutą. Trzymał ostatnie zdjęcie w rękach. Pewnych rzeczy się zmieni, pewne osoby dążą do śmierci. Myślał o bracie, o wyborach jakie powziął, o oskarżeniach, i co najgorsze, oczach wypełnionych bólem, niezrozumieniem.  Fotografia mokła w deszczu, przełknął sline,  zakręcił bębenkiem rewolweru i przystawił go do skroni.

Click.

Reklamy

4 Responses to Jakie to uczucie gdy zawodzi człowiek?

 1. RCA says:

  Dobre! Co to jest?!

 2. pbarwik says:

  um małe opowiadanko które skrobnąłem. Siedzą mi takie historyjki w głowie to je wypuszczam 😛

 3. RCA says:

  Pisz pisz pisz! Obowiązkowo pisz! Ja też pisuję, ale na blogu (tym;P) nic nie dałem.

 4. Katija says:

  Podoba mi sie oby tak dalej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: