szybki mega pomysł znaleziony w kiblu w galerii C.

Twitterowe opowiadanie.

Nie nie zakładam konta na Twitterze.

Flow with me ok ?:

Swego czasu w gazetach były comicsowe stripy tak ? Nie nie Garfield, wcześniej.

Dick Tracy i Batman teraz Spiderman i min. DC wydaje coś w tym temacie. Storyline trwa przez kilka numerów gazety w której wychodzi.

Pozbądźmy się obrazków i mamy sam txt, ograniczamy to do powiedzmy maksymalnie kilkunastu słów. Max 2/3 zdania, norma to 1. Można ofkursk robić to za pomocą  Twittera, albo bloga.  Ozzywiście musi to być raczej krootka forma, ew. zbiorek mini wydarzeń połączone jednym bohaterem (Wojna i Pokój część 352…) . Moje zainteresowanie tą minimalną z form polega na tym, że ludzie jak zwykle mają coraz mniej czasu na czytanie powieści czy opowiadań ( na sieci czytasz od cholery tekstu, ale nie dużo historii), a tak nawet w phonie, włączasz se RSS, or łatev i co dziennie dostajesz nowy ułamek historyjki. Fakt, że warto by utrzymywać to raczej w cliffhangerowej ( w sensie utrzymywać napięce wy illiteraci) formie, ale jak to zrobić za pomocą pojedyńczych zdań? Myślę, że jedno z moich wczesnych mogło by się zaklasyfikować do tego( te o wojnie, kto czytał wie), ale nie wiem…

Hmmm.

Reklamy

2 Responses to szybki mega pomysł znaleziony w kiblu w galerii C.

 1. RCA says:

  Ciekawe! Ciekawe! Twitter albo Blip, albo w sumie nawet oba, bo czemu nie.

  Tylko jakby toto? Trzeba by obgadac, przetestowac i … pisac 🙂 bede w thornie niedlugo.

 2. pbarwik says:

  Wyczaj rzecz na poczekaniu. Pisze się całą tzw krootką formę, wiedząc z góry jak to wygląda oui? i powiedzmy co 2 dzień (jeżeli więcej zdań), lub codziennie wypuszcza się kolejną np.
  Krootka forma z tematyki Warhammer 40k, misja snajperska, która kończy się niepowodzeniem i koleś musi spieprzać, koniec jej -ląduje w „bezpiecznym” miejscu. Kolejna krootka forma, to próba odbicia go stamtąd, docierają na miejsce, ale muszą czekać na transport. Trzecia i ostatnia krootka, to z punktu widzenia orkasów, od przybycia drużyny do przybycia transportu.
  3 krótkie formy max prawdopodobnie 9 stron txt. Jak ktoś jest zajebisty, to nawet mniej, ale to bezpieczne założenie. ot i strzał

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: