jako, że ostatnio jest o miastach…

Definicja Supermodernizmu z moim małym komentarzem: (kradnę def. z http://architektura.muratorplus.pl/supermodernism_-architecture-in-the-age-of-globalization-,1780_1738.htm) zmodyfikowany cytacik:

supermodernizm – architektura ery globalizacji. Z jednej strony są to budynki takich sław jak Koolhaas, Nouvel, Perrault, Herzog i de Meuron, Toyo Ito – niekomunikujące się w żaden sposób ze swoim otoczeniem, minimalistyczne, przeważnie szklane pudła, których naczelną cechą jest to, że mogłyby powstać w każdym dowolnym miejscu na świecie. Z drugiej strony, w szerszym aspekcie środowiska miejskiego supermodernizm przejawia się poprzez obiekty, które antropolog Marc Augé zdefiniował jako non-places – porty lotnicze, centra handlowe, przystanki przy autostradach, hotele. Nie-miejsca to te przestrzenie, przeważnie związane z komunikacją, konsumpcją i rozrywką, gdzie spędzamy wiele czasu, nie mają one dla nas jednak żadnego specjalnego znaczenia.

Ciekawe nie? 

W Toruniu raczej tego nie uświadczysz, jako, że to stare miasto, stworzone do „włóczenia się”, niż wyłącznie przejeżdżania przez nie, chociaż jak się spojrzy na nowe muzemu sztuki nowoczesnej ? hmmm. To samo jest w Warszawie i to pewnie w większej ilości.

Miasta powoli przestają służyć do mieszkania, a jedynie do przejazdu przez nie. Cięzko nie zauważyć, że od kilkunastu lat, życie każdego z nas przyspiesza. Ja pojutrze będe leciał w 1h 30 min (plus minus) z Bydzi do Liverpoolu. Beka.

Jeżeli coś będe jeszcze postował, to będzie to równie randomowe.

hn

 

Reklamy

3 Responses to jako, że ostatnio jest o miastach…

  1. RCA says:

    jak 1.5 h? jak 2.5? 😀 he? o przesunieciu czasu sie zapomnialo, łi?

  2. RCA says:

    😉 🙂 to zdradze Ci niusa, ze wracac bedziesz 3.5 ;P:P:P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: