Grzebiąc w last.fm runda druga.

Jak wspominałem grzebiem dalej, tym razem jednak, myślałem, by opisać rzeczy mniej znane być może:

Fink- Płyty Finka, ukazujące się co półtora roku, zmierzają w stronę dojrzałej elektroniki, uoryginalnionej spokojnym głosem wokalisty. Zbudowane wokół jego bluesowego głosu i lekkiego szarpania strun gitary akustycznej.264 odtworzenia. Taki wyczilowamy muzyk, nowa płytka już buja w słuchawkach, ale mniej niż kiedyś:

Lipali Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Skład uzupełniają: Łukasz „LUK” Jeleniewski (dr, perc ) oraz Adrian „QLOS” Kulik (bass,vocal). W swym graniu zespół nawiązuje do źródeł muzycznych fascynacji lidera tworząc ciekawą mieszankę psychodeliczno – corowo – grungeową, pełną poszarpanych, typowych dla hc melodii. Ah Lipa, kto nie zna, tego problem. Jeden z najlepszych wokali na naszym poletku, jako jeden z niewielu twardzieli polskiego rocka, wciąż się rozwija, mimo, że nowa płyta może się wydawać spokojniejsza, ale wciąż gdzieś tam jest rocker. 189 odtworzeń, ale warto zaznaczyć, że dużo więcej buja na słuchawkach. Zresztą to dotyczy prawie każdego na tej liście.

Kasia i Wojtek. Podstawowy skład zespołu tworzą dwie osoby – Kasia Sobczyk – znana również jako wokalista zespołu Los Trabantos i Jak Wolność – To Wolność oraz Wojtek Jabłoński – gitarzysta zespołów KULT i Buldog. Cięzko opisać tą parkę, ni to rock ni folk, ale jaja niezłe. 171 odtworzeń, dawno nie słuchałem. hyhy. Fajne toto, ulubiony kawałek z bonusem w postaci Kazika:

Rollins Band.  Henry Rollins założył zespół Rollins Band po rozpadzie jego poprzedniego zespołu, hardcore’owego Black Flag, rozwiązanego w ‘86r. Zespół czerpał inspiracje zarówno z jazzu, jak i z agresywnego rocka. To już konkretna rzeźnia, świr straszny, komik, gawędziarz i ogólnie jedna z najciekawszych postaci kultury alternatywnej. Nie śpiewa, bo wrzeszczy, ale za to ma coś do powiedzenia, zazwyczaj baaardzo dużo. 186 odtworzeń na liście.

Peeping Tom. Jeden z wielu projektów Mike’a Pattona z Faith No More, tym razem próba nagrania popu z różnymi artystami. Bardzo cacy, zwłaszcza, że Mike to wielki artysta.  No obczajcie co on robi tu( i tak wg niego powinien brzmieć pop, więc lol)

Ojciec Karol. Ojciec Karol miksuje new funk breaks, old school hip hop, heavy funk przez breakbeat, big beat, b boy breaks, aż po czysty funk. W jego setach usłyszeć można instrumentalne brzmienia, połamane bity, żywą perkusję, wgniatający bas i skrecze. No to jest lol całkowity, ale bardzo fajna muza jak ktoś chce se puścić coś innego, że się tak wyrażę. 115 odtworzeń.

Dobra starczy póki co. Może jutro jeszcze coś dorzucę ? bo to w sumie druga strona listy jest. heee

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: