Czerwień

Jaskrawa czerwień to żywa ilustracja kofeiny. Pobudza twoje libido, albo sprawia, że stajesz się agresywny, niecierplilwy lub kompulsywny. To fakt- czerwień potrafi uaktywnić każdą nawet najgłębiej skrywaną namiętność- w życiu i w filmie.

Czerwień to moc, która nie łączy się z imperatywem moralnym. W zależności od potrzeb fabuły, obdarowuje siłą dobrych i złych bohaterów. Tak jak w filmie „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, gdzie zła czarownica ze Wschodu i niewinna Dorotka noszą te same pantofle w kolorze rubinu.

Badania wykazały, że kolorm, który większość ludzi identyfikuje z czystą czerwienią to tak zwana „czerwień strażacka.” Ten odcień sprawi, że ludzie jedzą szybciej i częściej podejmują ryzyko. Pomyśl o dźwięku, jaki wydaje syrena strażacka. Ta czerwień to jej wizualny ekwiwwalent. Aż trudno uwierzyć, że czerwony kolor sygnalizacji świetlnej jest dla nas sygnałem stopu.

„Jeśli to fiolet to ktoś umrze. Teoria koloru w filmie” Patti Bellantoni

To jedynie wstęp do pierwszego rozdziału tej ciekawej książki. Jestem teraz przez to zaciekawiony jak będzie wyglądało oglądanie jakiegoś klasyka, dokładnie przeze mnie i skupienie się na kolorach. Hm.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: