kilka recek firmowych

Anthony Breevor „Berlin 1945”

Kolejna monografia brytyjskiego historyka, to dogłębna analiza ostatnich dni III Rzeszy. Jak łatwo się domyślić, powstała ogromna ilość książek na ten temat, jednakże autorowi po raz kolejny udaje się powiedzieć coś nowego na tak oklepany temat. Jego umiejętności literackie jak i nieznane dotąd źródła tworzą razem pasjonującą lekturę. Wydawnictwo „Znak” trafiło znowu w dziesiątkę. Jest to ksiązka nie tylko dla pasjonatów historycznych, ale dla każdego kochającego dobrą i mocną historię.

Maja Lidia Kossakowska „Zbieracz Burz”

Pani Kossakowska powróciła. Po sześciu latach różnych bardzo ciekawych eksperymentów, autorka wraca do anielskiej fantastyki. Jest to kontynuacja świetnego „Siewcy wiatru” i co więcej o wiele ciekawsza powieść. Wydawać się może, że pani Kossakowska rozwinęła swoje umiejętności zwłaszcza jeśli chodzi o psychologię postaci. Nie traci na tym bardzo intrygująca historia. Mimo, że rynek polskiej fantastyki jest w dobrej formie, miło przeczytać taką książkę. To jak spotkanie z dawno nie widzianym przyjacielem.

Zbigniew Mikołajko „W świecie wszechmogącym”

Eseje profesora Mikołajko to jedna z ciekawszych pozycji z serii „z Wagą’ Wydawnictwa W.A.B. Religioznawca, filozof i socjolog w bardzo otwarty i szczery sposób opisuje tematy związane z religią jak i współczesnym światem. Lata doświadczenia nadało autorowi bardzo ciepły i interesujący styl pisania, dzięki któremu nawet najtrudniejsze tematy z zakresu zainteresowań profesora wydają się łatwe i przyjemne. Podsumowując jest to bardzo satysfakcjonująca lektura, która może robić za bardzo ciekawy i inny prezent.

Richard Dawkins „Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwa ewolucji”

Nowa ksiązka profesora Dawkinsa, twórcy „Boga urojonego”, to kolejny przykład świetnie napisanej i interesującej książki naukowej. Tym razem autor ukazuje kolejne dowody na istnienie ewolucji. Mimo wielkości ksiązka się nie nudzi, a jest to możliwe dzięki świetnemu stylowi profesora Dawkinsa oraz jego poczuciu humoru, które uprzyjemnia lekturę. Dla każdego zainteresowanego współczesną nauką, taka książka to ważny dodatek do swej biblioteki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: